poniedziałek, 18 listopada 2013

Soundgarden - legenda grunge'u po raz pierwszy w Polsce!

Grupa Soundgarden uznawana za ikonę grunge'u i zaliczana obok Pearl Jam, Nirvany i Alice in Chains do tzw. "Wielkiej czwórki z Seattle" zagra 27 czerwca 2014 roku w Oświęcimiu. Będzie to pierwszy występ tego legendarnego zespołu w Polsce!

Koncert Soundgarden 16 kwietnia 2010 r. / Fot. Daniel Spils
Polscy fani Soundgarden musieli długo czekać na koncert tej niezwykłej grupy. Podczas swojej niemal 30 - letniej historii  amerykańska formacja ani razu nie wystąpiła w naszym kraju. 27 czerwca 2014 roku, gdy Soundgarden zagra na stadionie MOSiR w Oświęcimiu, będzie więc prawdziwym muzycznym świętem dla wielbicieli grunge'u. Gwiazda zadebiutuje przed polską publicznością w ramach Life Festival Oświęcim 2014.Zespół założony w 1984 roku w Seattle zajął 14 miejsce na liście 100 greatest hard rock artists oraz 2 miejsce w plebiscycie na "Najcięższy zespół w historii" magazynu "Revolver". Sprzedał ponad 12 milionów płyt w Stanach Zjednoczonych i ponad 20 milionów na całym świecie. Największy sukces dowodzona przez wokalistę Chrisa Cornella grupa osiągnęła w 1994 roku za sprawą albumu "Superunknown", na którym znalazł się między innymi mega - hit "Black Hole Sun". Jej styl określają egzystencjalne, mroczne teksty i ciężkie brzmienie.

W 1997 roku Soundgarden rozpadł się, ponieważ - zdaniem perkusisty Matta Camerona - "został pożarty przez showbiznes". Reaktywował się w 2010 roku w oryginalnym składzie: Chris Cornell (wokal), Kim Thail (gitara), Ben Shepherd (gitara basowa) i Matt Cameron (perkusja). Dwa lata później ukazał się nowy krążek "King Animal" - pierwszy od 16 lat.


Dzięki Soundgarden i ich "Black Hole Sun" początek lata 2014 w Polsce zapowiada się mrocznie. Te oraz inne hity będzie można usłyszeć 27 czerwca. Bilety na Life Festival Oświęcim 2014, na którym pojawi się między innymi legenda grunge'u, trafią do sprzedaży już 20 listopada.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz